BDAR
gdpr

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Korupcijos prevencija

Atsparumo korupcijai lygis

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente kasmet atliekamas Atsparumo korupcijai lygio (AKL) nustatymas. AKL yra pagal kiekybinius ir kokybinius kriterijus apskaičiuojamas rodiklis, apibūdinantis Vidaus reikalų ministerijos ir jai pavaldžios įstaigos atsparumą korupcijai. Apskaičiuojant AKL vadovaujamasi Korupcijos prevencijos tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2019 m. vasario 4 d. įsakymu Nr. 1V-120.

 

Įgaliojimai vykdyti korupcijos prevenciją ir kontrolę Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente suteikti Vidaus tyrimų skyriui.

Ugniagesiai gelbėtojai pagal visuomenės apklausas yra įgiję didžiausią visuomenės pasitikėjimą Lietuvoje. Siekdami išlaikyti ir didinti aukštą visuomenės pasitikėjimo lygį Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas ir struktūriniai jo padaliniai vykdo aktyvias kovos su korupcija programas, apimančias korupcijos prevenciją ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi tyrimą.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Vidaus tyrimų skyrius ragina kovai su korupcija prisidėti visus norinčius ir nesitaikančius su piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, kyšininkavimu bei kitais neteisėtais veiksmais. Pranešimus apie pastebėtus nusižengimus galite palikti naudodamiesi specialiai tam sukurtu pasitikėjimo telefonu (8 5) 271 6877.

Pranešantiems informaciją asmenims garantuojamas visiškas anonimiškumas. Pranešimai, paliekami naudojantis pasitikėjimo telefonu įrašomi automatiškai visą parą ir perklausomi atsakingo pareigūno. Jokie pranešusiojo asmens duomenys ir telefono numeris nėra fiksuojami, todėl norėdami sužinoti apie palikto pranešimo nagrinėjimo eigą, pranešusieji gali palikti savo kontaktinius duomenis. 

Apie Ugniagesių gelbėtojų mokyklos darbuotojų galimus tarnybinius nusižengimus ar neteisėtus veiksmus, susijusius su korupcija Jūs galite pranešti tel. (8 5) 240 2802 

 

Aktualios nuorodos:

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos veiklos sričių, kuriose egzistuoja didelė korupcijos pasireiškimo tikimybė, sąrašas 

Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų etikos kodeksas  

Apie korupcijos atvejus taip pat galima pranešti Specialiųjų tyrimų tarnybai: spauskite šią nuorodą 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-07-25