BDAR
gdpr

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Civilinės saugos mokymo priemonės

 
 • REKOMENDACIJOS ŠEIMOS PASIRENGIMUI EKTREMALIOSIOMS SITUACIJOMS

Nelaimės paprastai įvyksta staiga. Jos gali priversti Jus skubiai išvykti iš namų į saugią vietą, arba atvirkščiai – "įkalinti" namuose.

 

Ar Jūsų šeima yra pasiruošusi tokiems išbandymams?

 

Įsivaizduokite - neveikia telefonas, nėra vandens, elektros.... Ar kiekvienas Jūsų šeimos narys žino, ką tokioje situacijoje turi daryti, kad padėtų ne tik sau bet ir kitiems?.... Jeigu ne, laikas apie tai susimąstyti ir pradėti planuoti  veiksmus, kurių imsitės nelaimės atveju. 

Šeimos pasiruošimas karinei krizei praktiniai patarimai

Kaip ekstremalios situacijos atveju turėtų elgtis civiliai

 

 • MOKYMO PRIEMONĖ „CIVILINĖ SAUGA PROFESINIO MOKYMO ĮSTAIGOMS“

Knyga “Civilinė sauga profesinio mokymo įstaigoms” parengta vadovaujantis civilinės saugos mokymo programa profesinio mokymo įstaigoms ir tinka visiems švietimo posričiams, apibrėžtiems Lietuvos švietimo klasifikatoriuje. Ji padės besimokantiems įgyti būtinų žinių ir ugdytis supratimą apie galimas gamtines nelaimes, techninio pobūdžio avarijas, socialinės kilmės nelaimes, leis glaustai bei sistemingai įsisavinti mokymosi turinį bei sudarys galimybę būsimiems visų ekonominės veiklos sektorių specialistams vienodai suprasti civilinės saugos principus. 

 Atsisiųskite knygą:

„Civilinė sauga profesinio mokymo įstaigoms“

 • ELEKTRONINĖ KNYGA  „CIVILINĖ SAUGA“

Elektroninė knyga „Civilinė sauga profesinio mokymo įstaigoms“ - tai naujas produktas, kuris gerina civilinės saugos mokymosi prieinamumą, besimokančiųjų motyvaciją mokytis bei papildo nepakankamą spausdintos knygos tiražą. Elektroninė knyga yra pritaikyta mobiliesiems įrenginiams bei planšetiniams kompiuteriams.

Visos knygos versijos pritaikytos ir mobiliesiems telefonams, ir planšetiniams kompiuteriams, tačiau, siekiant išlaikyti kuo geresnę leidinio kokybę, rekomenduojama į mobiliuosius įrenginius siųstis knygą su nuoroda „Mobiliesiems telefonams“; į planšetinius kompiuterius – su nuoroda „Planšetiniams kompiuteriams“. Paspaudus ant pasirinktos knygos nuorodos, ji bus atsiųsta į Jūsų mobilųjį įrenginį arba planšetinį kompiuterį ir saugoma tarp atsisiųstų failų.

 Atsisiųskite elektroninę knygą:

Elektroninė knyga planšetiniams kompiuteriams

Elektroninė knyga mobiliesiems telefonams

Elektroninė knyga mobiliesiems telefonams Kindle skaityklei

 • SKAITYMO PROGRAMĖLĖS ATSISIUNTIMAS IR NAUDOJIMASIS

Android telefonams ir planšetiniams kompiuteriams:

 • Rekomenduojama naudoti „UB READER“. Šią programėlę galite atsisiųsti naudodamiesi savo telefono Google Play arba paspaudę šią nuorodą: http://apps.goodereader.com/android-apps/e-reader-apps/?did=270 ; http://www.9apps.com/android-apps/UB-Reader/ .
 • Skaityklė atsiunčiama į mobilųjį įrenginį ar planšetinį kompiuterį, įvykdžius tiekėjo nurodytus atsisiuntimui skirtus veiksmus.
 • Elektroninė knyga į programėlę įkeliama naudojantis programėlės meniu juostoje esančiu mygtuku „Import“.
 • Knyga atsiranda programėles „lentynoje“, kur galima ją aktyvuoti skaitymui.

 

iOS telefonams ir planšetiniams kompiuteriams:

 • Rekomenduojama naudoti „iBOOKS“ programėlę (taip pat tinka Kobo bei Nook skaityklės, palaikančios Epub formatą iOS įrenginiuose). Šią programėlę galite atsisiųsti naudodamiesi savo telefone esančiu iTunes arba paspaudę šią nuorodą: https://itunes.apple.com/us/app/ibooks/id364709193?mt=8# .
 • Skaityklė atsiunčiama į mobilųjį įrenginį ar planšetinį kompiuterį, įvykdžius tiekėjo nurodytus atsisiuntimui skirtus veiksmus.
 • Paspaudus ant knygos, esančios Jūsų mobiliajame įrenginyje ar planšetėje, knyga atverčiama skaityklėje. Papildomai knygos į skaityklę įkelti nebereikia.

 

Windows Phone telefonams ir planšetiniams kompiuteriams:

     Rekomenduojama naudoti „BOOKVISER READER“ programėlę (taip pat tinka Legimi – ebook reader bei MoHoo readerskaityklės, palaikančios Epub formatą Windows Phone įrenginiuose). Šią programėlę galite atsisiųsti naudodamiesi savo telefone esančiu Windows Phone Apps arba paspaudę šią nuorodą: http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/bookviser-reader/25bef109-9a3a-44a4-ba58-177cd642d143 .

 • Skaityklė atsiunčiama į mobilųjį įrenginį ar planšetinį kompiuterį, įvykdžius tiekėjo nurodytus atsisiuntimui skirtus veiksmus.
 • Knyga į skaityklę įkeliama naudojantis skaityklės meniu juostoje pateiktomis galimybėmis.

 

PASTABA. Skirtingos skaityklės, palaikančios Epub formato knygas, suteikia skirtingas elektroninės knygos atvaizdavimo galimybes. Dėl šios priežasties elektroninė knyga skirtingose operacinėse sistemose gali atrodyti nevienodai (skirtis spalvos, stilių, tarpų atvaizdavimas), tačiau esminiai knygos techniniai parametrai nekinta. 

MOKOMIEJI FILMAI

Filmas “Gamtiniai pavojai”

Filmas “Socialinio pobūdžio pavojai”

Filmas “Gaisriniai pavojai”

Filmas “Cheminiai ir radiaciniai pavojai”

15 minučių trukmės mokomieji vaidybiniai filmai yra skirti supažindinti šalies profesinių mokymo įstaigų mokinius su potencialiais pavojais, galinčiais sukelti pavojų žmonių gyvybei, sveikatai, turtui bei aplinkai ir būtinais veiksmais, jiems gręsiant ar susidarius.

 

Žiūrėti mokomuosius filmus - Video galerija

 

 

 • CIVILINĖS SAUGOS UŽDUOČIŲ RINKINYS

Civilinės saugos užduočių rinkinys - tai civilinės saugos mokymo(si) priemonė, papildanti išleistą knygą „Civilinė sauga profesinio mokymo įstaigoms“. Užduočių rinkinyje suformuluotos 98 užduotys: trumpi testai, atviri ir uždari klausimai, įvairios užduotys, įsivertinimo klausimai. Jie leis  civilinės saugos mokytojams skatinti aktyvią besimokančiųjų veiklą bei vertinti besimokančiųjų pasiekimus.

Atsisiųskite užduočių rinkinį:

Civilinės saugos užduočių rinkinys

 • SAUGUS ELGESYS PRIE VANDENS TELKINIŲ

Atsisiųskite mokomąją medžiagą: 

 Saugus elgesys prie vandens telkinių

Saugus elgesys vandenyje

LEIDINYS "SPINDULIUOTĖ IR RADIACINĖ SAUGA"

Radiacinės saugos centras, bendradarbiaudamas su Švedijos radiacinės saugos institutu, pritaikė Lietuvos mokykloms ir apie radiacinę saugą išleido leidinį „Spinduliuotė ir radiacinė sauga“, kurio elektroninę versiją galite rasti čia.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento sukurta mokomoji medžiaga: 

KOLEKTYVINĖS APSAUGOS STATINIAI - Video 

IŠVYKIMO KREPŠYS - Video

Daugiau informacijos rasite Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms interneto svetainėje www.lt72.lt 

 

 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-07