BDAR

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Dvi dienas vyko seminaras skirtas savivaldybių ugniagesiams

Data

2020 11 19

Įvertinimas
1
images.jpg

Šių metų lapkričio 6 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykla organizavo seminarą savivaldybių priešgaisrinių tarnybų viršininkams tema „Žmonių gelbėjimas nuo vandens paviršiaus šaltuoju metų laiku“. Pasibaigus šiam seminarui, jo dalyviai pritarė, kad esant dabartinei situacijai, kai nėra galimybės organizuoti ir vesti praktinius užziėmimus - tai puikus būdas kelti kvalifikaciją savivaldybių priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų ugniagesiams. Atsižvelgus į išsakytą nuomonę Mokykla papildomai organizavo šį seminarą dvi dienas išeilės  (lapkričio 18  ir 19 dienomis)

Jie jau buvo skirti būtent savivaldybių ugniagesiams. Seminaras abi dienas buvo organizuotas nuotoliniu būdu ZOOM platformoje, jame per dvi dienas dalyvavo 272 ugniagesiai. Šie skaičiai tik patvirtina faktą, kad šis seminaras buvo reikalingas ir susilaukė susidomėjimo savivaldybių ugniagesių tarpe.  Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Praktinio parengimo skyriaus vyriausiasis specialistas Justinas Amšiejus seminaro dalyvius supažindino skendimo, hipotermijos, reagavimo trukmės temomis; apžvelgė teisės aktų naujoves; pristatė savisaugos priemones bei galimybes gelbėti skęstančiuosius turint minimalią gelbėjimo įrangą. Taip pat buvo apžvelgti sunkumai, kylantys gelbstint nuo kranto. Antroji seminaro dalis buvo skirta gelbėjimo darbų vandenyje organizavimui ir atlikimui šaltuoju metų periodu bei papildomų priemonių panaudojimo galimybių pristatymui. Seminaro metu buvo pademonstruota daug vaizdinės (filmuotos) medžiagos anksčiau minėtomis temomis.

Seminaro pabaigoje, jo dalyviai uždavinėjo klausimus žmonių gelbėjimo nuo vandens paviršiaus tema į kuriuos atsakymus pateikė Ugniagesių gelbėtojų mokyklos specialistai.