BDAR

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Graži akcija Praktinio parengimo skyriuje

Data

2020 06 08

Įvertinimas
1
IMG_20200608_095413.jpg

Birželio mėnuo išsiskiria ne tik tuo, kad tai pirmasis vasaros mėnuo, tačiau šis mėnuo gausus progų – daryti gerus darbus... Pavyzdžiui, birželio 14-ąją minima Pasaulinė kraujo donoro diena, o birželio 23-ioji – Tarptautinė valstybės tarnautojo diena. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos  bendruomenė sužinojusi, kad sušvelninus karantino sąlygas ir atnaujinus planinių medicininių paslaugų teikimą pasijuto kraujo stygius - nusprendė suteikti netiesioginę pagalbą tiems, kuriems šiuo metu jos labiausiai reikia.

Praktinio parengimo skyriaus viršininkas Darius Janavičius pasiūlė idėją UG-20/23 grupės kursantams – minint šias data ir įvertinus susiklosčiusią situaciją, organizuoti neatlygintinos kraujo donorystės dieną Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Praktinio parengimo skyriuje. Anot Praktinio parengimo skyriaus viršininko “Visai nenustebino tai, kad visi kursantai pasisakė už galimybę dalyvauti ir taip netiesiogiai pagelbėti žmonėms, kuriems šiuo metu labiausiai reikalinga tokia pagalba”.

Bendradarbiaujant su Nacionaliniu kraujo centro kolektyvu jau birželio 5-ąją Mokykloje surengta neatlygintinos kraujo donorystės diena.  Visi norintys Ugniagesių gelbėtojų mokyklos ir Gaisrinių tyrimų centro darbuotojai bei kursantai buvo pakviesti pasidalinti gerumu ir neatlygintinai duoti kraujo. Šiuo metu besimokančių kursantų grupės seniūnas Tadas Keršinskas, kuris pirmą kartą dalyvavo tokioje akcijoje, teigė: „Niekada nežinome, kada mums ar mūsų artimiesiems kažkieno padovanotas kraujas gali dovanoti naują gyvenimą“. Kursantė Greta Pauliučenko iš Vilniaus sakė “Visi galintys turėtų tokiose akcijose dalyvauti. Tai juk pats paprasčiausias būdas padėti kitiems. Mums tai nieko nekainuoja, o mūsų duotas kraujas galbūt kažkam yra gyvybės ir mirties klausimas…” Į Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Praktinio parengimo skyrių atvykusių Nacionalinio kraujo centro darbuotojų teigimu, prasidėjus vasaros sezonui ir esant tokiai neįprastai šalyje situacijai, Lietuvos gydymo įstaigose nuolat juntamas kai kurių kraujo grupių trūkumas, todėl darbuotojų bei kursantų apsisprendimas surengti kraujo dovanojimo akciją – labai prasmingas ir pačiu laiku. Anot vieno Nacionalinio kraujo centro darbuotojo “Vieno donoro kraujas gali padėti net 3 žmonėms, o donorystės akcijoje galima dalyvauti kas du mėnesius, tai reiškia, kad vienas kraujo donoras gali padėti iki 18 žmonių per metus“. Kursantai iš atvykusių Nacionalinio kraujo centro darbuotojų sužinojo, kad šios jų dovanos laukia onkologinių ligoninių pacientai stabiliai jų būklei palaikyti, žmonės ištikti įvairių traumų bei gimdyvės komplikuotų gimdymų atvejais.

Aukoti kraują pandemijos metu buvo sudarytos maksimaliai saugios sąlygos. Patalpa, kurioje vyko akcija nuolat buvo vėdinama, atvykusių donorų buvo prašoma dezinfekuoti rankas, buvo pamatuojama jų temperatūra, esant būtinybei užsidėti apsaugos priemones. Kraujo davimo vietoje buvo dirbama laikantis saugaus atstumo, nuolat dezinfekuojami paviršiai.

Net gi ir dovanoję kraują, kursantai nestokojo geros nuotaikos, dalinosi įspūdžiais. Akcijos dalyviams, dalyvavusiems pirmąjį kartą - buvo įteikti pirmąjį kraujo dovanojimo kartą priminsiantys Nacionalinio kraujo centro pažymėjimai, visi akcijoje dalyvavusieji donorai apdovanoti simbolinėmis atminimo dovanėlėmis. Pasibaigus akcijai Mokyklos Praktinio parengimo skyriaus viršininkas D. Janavičius padėkojo kursantams dalyvavusiems akcijoje: „Didžiuojuosi Jumis (UG-20/23 grupės kursantais), kurie pasirinko tokią kilnią ugniagesio gelbėtojo profesiją, ir jau dabar yra pilietiški ir pagalbą visuomenei suvokia ne tik savo kasdieninių pareigų rėmuose. Dar labiau džiugina tai, kad 99 procentai kursantų dalyvavo akcijoje ir net 16 iš jų - pirmą kartą dalyvavo tokioje akcijoje... Tikiuosi ir linkiu, kad tai pirmas, bet tikrai nebūtų paskutinis kartas dalyvaujant tokiose akcijose.”

 Pabaigoje Praktinio parengimo skyriaus viršininkas D. Janavičius užtikrino “…tikrai nuoširdžiai tikiu, kad Jūsų dovanotas kraujas padės kažkam pasveikti ir išgelbės ne vieną gyvybę. Ačiū Jums visiems už parodytą iniciatyvumą ir geranoriškumą dalyvaujant šioje akcijoje“.