2022-06-14

Ugniagesių gelbėtojų mokyklos specialistai lankėsi Zelvos socializacijos stovyklavietėje

Ugniagesių gelbėtojų mokyklos specialistai lankėsi Elektrėnų savivaldybės teritorijoje netoli Vievio esančioje Zelvos socializacijos stovyklavietėje, kur vasarojo Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos moksleiviai.  Zelvos stovyklos, kuri yra 40 km nuo Vilniaus, tikslas yra padėti moksleiviams geriau socializuotis tarpusavyje, išlaikyti bendrą ryši tarp mokinių, suprasti ir pajausti bendravimo galimybes ne tik mokyklos suole, bet ir už gimnazijos ribų.

Socializacija vyksta tam, kad kiekvienas mokinys palaikytų gerus santykius ne mokslo aplinkoje su kitais moksleiviais nepriklausomai nuo jų amžiaus. Renginio aktyvūs dalyviai buvo 10-11 klasėse besimokantys 155 stovyklautojai ir 12 jų mokytojų.

Mokyklos dėstytojai susipažindino gimnazistus su įranga, esančia autocisternose, ir įranga, kuri naudojama gelbėjimo darbuose, mokė saugaus elgesio prie vandens taisyklių. Moksleiviai noriai matavosi cheminius ir ugniagesio gelbėtojo kovinius rūbus, bandė kilnojamo vandens siurblio galimybes.

Susitikimo pabaigoje Mokyklos atstovai surengė estafetę. Lenktynių metu jaunuoliai bandė kuo greičiau surikiuoti kovinį išsidėstymą, traukdami 40 metrų atstumu žarną su švirkštu, kuri prijungta prie autocisternos.  Lygiagrečiai vyko ir kita rungtis: kas greičiausiai apsirengs ugniagesio gelbėtojo drabužiais.

Po varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti Ugniagesių gelbėtojų mokyklos atributika.