Asmens, pretenduojančio į tarnybą valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, įvadinio mokymo kursų programa

Asmens, pretenduojančio į tarnybą valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, įvadinio mokymo kursų programa

Norintys mokytis pagal šią programą turi kreiptis į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos pavaldžią įstaigą - apskrites priešgaisrinę gelbėjimo valdybą (apskrities, kurioje gyvenate, priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Organizacinį skyrių) ir pateikti dokumentus siuntimui į Ugniagesių gelbėtojų mokyklą gauti:

Užpildžius dokumentus gausite siuntimą pasitikrinti sveikatą CMEK (Centrinė medicinos ekspertizės komisija). Užsiregistruoti į CMEK galite čia. Apie medicinos ekspertizės tvarką galite sužinoti čia.

Jeigu Jūsų sveikata leidžia tarnauti vidaus reikalų sistemoje apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba patikrins Jūsų reputaciją valstybės informacinėse sistemose ir registruose.

Jeigu esate nepriekaištingos reputacijos, apskrities priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba organizuos Jūsų fizinio pasirengimo testavimą. Plačiau apie tai galite pasiskaityti čia. Apie reikiamą surinkti taškų skaičių galite pasiskaityti čia

Jeigu atitiksite fizinio pasirengimo reikalavimus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba Jums išduos siuntimą į įvadinio mokymo kursus ir pradėsite mokytis Ugniagesių gelbėtojų mokykloje.

Baigus mokymus pagal šią mokymo programą galėsite dirbti valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspektoriumi (karininko pareigybė) valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnyboje ir būsite skiriamas į pareigas toje apskrityje iš kurios atvykote mokytis arba Bendrojo pagalbos centro specialistu (puskarininkio pareigybė) Bendrajame pagalbos centre. 

Atnaujinimo data: 2023-09-29