BDAR
gdpr

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Gegužės 4-ąją švenčiame Tarptautinę visų ugniagesių globėjo Šventojo Florijono dieną!

Data

2022 05 04

Įvertinimas
1
Ekrano nuotrauka 2022-05-04 102210.png

Gegužės 4-ąją švenčiame Tarptautinę visų ugniagesių globėjo Šventojo Florijono dieną. Jis buvo ugniagesių būrio vadas Romos imperijoje ir žuvo, saugodamas tas pačias humanizmo idėjas, kurias ir šiandien puoselėja ugniagesiai gelbėtojai visame pasaulyje.

Ši tradicija minima jau daugiau nei 150 metų.

Ugniagesiai gelbėtojai iš tiesų yra didvyriai, nes jie kasdien susiduria su mirtinu pavojumi tam, kad išgelbėtų kitų gyvybes ar turtą.

Tiesa, patys ugniagesiai gelbėtojai nelaiko savęs herojais, nes daro tai, ko reikalauja jų kasdieninės pareigos ir darbas.

Lietuvos visuomenė labiausiai vertina ir gerbia tuos, kurie jai tarnauja ir saugo kiekvieną dieną – ugniagesius gelbėtojus.

Kiekvieną dieną jie susiduria su naujais pavojais ir visada randa būdų, kaip juos pašalinti. Norint tapti ugniagesiu, reikia ypatingo žmogaus. Jis tramdo liepsnas, lipa į pastatų aukštumas, neria į vandenų gilumas ar vaduoja žmones iš sumaitotų automobilių.                                                 

Šiais neramiais laikais mūsų ugniagesius gelbėtojus galima palyginti su paskutine karine gynybos linija, kai jie pirmieji atsiduria pavojingų įvykių akivaizdoje.

Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba yra profesija, kurioje komandinis darbas triumfuoja prieš konfliktus, išgelbėtų gyvybių pergalės nugali tragiškų pasekmių statistiką, o pasiaukojančios drąsos ir didvyriškumo poelgiai tampa legendomis.

Ugniagesiai niekada nežino, su kuo jie susidurs kiekvieno iškvietimo metu, bet su tokiu pat pasiaukojimų, drąsa ir ryžtu vykdo savo užduotis.

Ugniagesio darbas yra įprastos veiklos, intensyvių mokymų ir gyvybei pavojingų situacijų derinys – ši veikla gali akimirksniu pasikeisti, kai pasigirsta pavojaus signalas.

Linkime Jums ir Jūsų šeimoms taikos, sveikatos, kantrybės, tikėjimo ir vilties!

Su Šventojo Florijono diena!

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis.
Blogai įvestas apsaugos kodas.