BDAR
Close

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Joninių sveikinimas

Data

2022 06 24

Įvertinimas
0
Joninės svetainei.jpg

Birželio 24-ąją, susidūrus ilgiausiai metų dienai ir trumpiausiai nakčiai, prasideda, ko gero, pati linksmiausia vasaros šventė – Joninės. Jos nuo seno neatsiejamos nuo simbolių, burtų, stebuklų ir mistikos.

Tradiciškai ypatingas dėmesys skiriamas vandeniui, ugniai, augmenijai ir, žinoma, paparčio žiedo paieškoms. Tikima, kad radus žiedą laimingąjį aplankys ypatinga sėkmė. 

Kiti du su Joninių tradicijomis susiję elementai – vanduo ir ugnis – yra ir neatsiejama ugniagesių gelbėtojų darbo dalis.

Manoma, kad ugnis pakeičia saulę, apvalo, sudegina visą blogį ir skatina pradėti visiškai naują gyvenimo etapą, o šokinėjimas per laužus suteikia sveikatos, jėgų ir apsaugo nuo ligų.

Vanduo – gyvybės šaltinis, atgaivinantis ne tik žmogų, bet ir gamtą bei turintis ypatingą svarbą būsimajam derliui.

Linkime per tradicijomis bei papročiais apipintas Joninių linksmybes nesipykti vieniems su kitais, tegul prie atsakingai ir saugiai kūrenamos ugnies skamba gražiausi sveikinimai ir linkėjimai Janinoms ir Jonams, rasa drėkina žemę ir apvalo žmogų, o nupinti vainikai ir surinkti žolynai būna pritaikyti meilės burtams ir sveikatai!

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis.
Blogai įvestas apsaugos kodas.