BDAR
gdpr

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Mokyklos kursantai ir dėstytojai pagerbė Laisvės gynėjus!

Data

2023 01 09

Įvertinimas
2
WhatsApp Image 2023-01-09 at 11.02.37.jpeg

Jau 8-tus metus iš eilės Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantai ir dėstytojai dalyvauja bėgime skirtame pagerbti Laisvės gynėjus dalyvavusius Sausio 13-osios įvykiuose. 8 iš 6000 bėgimo dalyvių atstovavo mokyklą: du Praktinio parengimo skyriaus vyriausieji specialistai vidaus tarnybos kapitonas Kristijonas Pinskus ir vidaus tarnybos kapitonas Rafal Tankovič taip pat šeši kursantai – Vytautas Kietavičius, Karolis Laukaitis, Audrius Lukauskas, Artūras Maškovas, Justas Vaitiekūnas ir Mantas Zapolskas.

„Vilniuje 31-ąjį kartą vyko tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“. Laisvės gynėjams pagerbti skirtame renginyje dalyvavo apie 6000 dalyvių iš Lietuvos ir kitų valstybių.

9-ių kilometrų atstumą Vilniaus gatvėmis nuo Antakalnio kapinių iki Televizijos bokšto bėgo įvairaus amžiaus ir profesijų, vilniečių ir miesto svečių, kurie tokiu būdu pagerbė 1991 m. žuvusius Lietuvos Laisvės gynėjus. Kaip ir kasmet, šį maršrutą Vilniaus gatvėmis įveikė įvairių institucijų, organizacijų, švietimo įstaigų ar sporto klubų bėgikai iš Lietuvos ir užsienio. Visi finišą pasiekę bėgimo dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais. Tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“ pradėtas rengti 1992 m. Įveikdami simbolinę 9 kilometrų trasą nuo Vilniaus Antakalnio kapinių iki Televizijos bokšto, bėgimo dalyviai išreiškia pagarbą bei padėką Sausio 13-osios įvykių aukoms – žmonėms, žuvusiems 1991-ųjų sausio 13-osios naktį ir mirusiems nuo sužalojimų, patirtų sovietiniams kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą. 1991 m. sausio 13-ąją žuvo ar nuo patirtų sužalojimų vėliau mirė Loreta Asanavičiūtė, Virginijus Druskis, Darius Gerbutavičius, Rolandas Jankauskas, Rimantas Juknevičius, Alvydas Kanapinskas, Algimantas Petras Kavoliukas, Vytautas Koncevičius, Vidas Maciulevičius, Titas Masiulis, Stasys Mačiulskas, Alvydas Matulka, Apolinaras Juozas Povilaitis, Ignas Šimulionis, Vytautas Vaitkus.“ – rašoma Lrytas.lt puslapyje.

Paklausus kursantų kodėl jie dalyvavo tokiame bėgime Artūras Maškovas teigė, kad jam patinka iššūkiai, jis dar niekada nebuvo bėgęs tokios distancijos, todėl tai buvo puiki proga save išbandyti. Tačiau, pasak jo, labiausiai paskatino dalyvauti noras atstovauti Ugniagesių gelbėtojų mokyklą ir žinoma pagerbti žuvusiuosius, paaukojusius gyvybę Laisvės gynėjus. Justas Vaitiekūnas taip pat paantrino Artūrui – „Bėgau, nes gavau privilegiją atstovauti savo mokyklą Sausio 13-osios bėgime ir pagerbti drąsius žmones dalyvavusius tos dienos įvykiuose. Tam, kad paminėti jų garbę reikėjo nubėgti tik 9 km, tai mažiausia ką galėjau padaryti. Džiaugiuosi, gavęs tokią progą.“

 

 

 

 

 

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis.
Blogai įvestas apsaugos kodas.