BDAR
gdpr

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Plaukiko-gelbėtojo neformaliojo profesinio mokymo programa

Data

2022 05 23

Įvertinimas
1
WhatsApp Image 2022-05-18 at 15.02.33 (1).jpeg

Ugniagesys gelbėtojas – universalus „karys“, kuris ne tik gesina gaisrus ir gelbėja žmones ir turtą jų metu, tačiau atlieka ir daug kitų gebėjimo darbų. Vienas jų – gelbėti žmones ir (arba) turtą nuo vandens (ledo) paviršiaus. Ugniagesių gelbėtojų mokykla vykdo kursus pagal plaukiko-gelbėtojo neformaliojo profesinio mokymo programą.

Šios mokymo programos trukmė yra 54 akademinės valandos kontaktiniam darbui, iš kurių 16 akademinių valandų skiriama teoriniam mokymui, 38 akademinių valandų – praktiniam mokymui. Norintys mokytis pagal šią programą turi atitikti minimalius reikalavimus, tai yra turi turėti ne žemesnį kaip pagrindinį išsilavinimą, jų sveikata turi atitikti reikalavimus dirbti plaukiku gelbėtoju, o amžius – ne jaunesnis nei 18 metų bei turi įvykdyti pretendentų į plaukiko-gelbėtojo kursus fizinio pasirengimo normatyvus.

 

Pretendentų į plaukiko-gelbėtojo kursus fizinio pasirengimo testavimo normatyvų atlikimo sąlygos:

1. Nėrimas: privaloma panirti į ne mažesnį kaip 1 m gylį ir plaukti 20 m distanciją. Galima naudoti kaukę arba plaukimo akinius.

2. Plaukimas: privaloma nuplaukti 100 m laisvuoju stiliumi ir 50 m nugara.

3. Nėrimas į 5 m gylį: neriama į 5 m gylį ir nuo dugno į vandens paviršių iškeliamas 1 kg svarmuo.

4. Laikymasis vandens paviršiuje: vandens paviršiuje vertikalioje padėtyje privalo išsilaikyti 5 min.

Atliekant aukščiau išvardintas užduotis draudžiama laikytis už baseino krašto, skiriamojo plūduro ir pan. Pretendentai atitinkantys visus reikalavimus mokosi naudoti gelbėjimo nuo vandens (ledo) paviršiaus įrangą bei gelbėti žmones ir (arba) turtą nuo vandens (ledo) paviršiaus. Sėkmingai baigę kursus plaukikai-gelbėtojai geba naudotis gelbėjimo nuo vandens paviršiaus įranga, kitomis gelbėjimo priemonėmis, žino jų naudojimo ir eksploatacijos taisykles. Taip pat geba plauki ir nerti su kauke, vamzdeliu ir plaukmenimis, išsilaisvinti nuo skęstančiojo sugriebimų, kai sugriebiama iš priekio arba nugaros, transportuoti skęstantįjį į krantą naudojant plūdurą, gelbėjo ratą, gelbėjimo roges arba pagalbines gelbėjimo priemones arba išnešti nukentėjusį į krantą, atlikti veiksmus gelbėjant nuo vandens (ledo) paviršiaus, kai skęstantysis yra arti arba toli nuo kranto.

Šių metų gegužės 16 – 25 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje vyksta Plaukiko-gelbėtojo neformaliojo profesinio mokymo kursai. Įspūdžiais su mumis pasidalino du kursų dalyviai.

„Labiausiai patinka kursuose, kad dėstytojai daug dalinasi savo patirtimi, praktinių užsiėmimų metu sugeba motyvuoti mus, net ir tuo metu, kai atrodo, kad jau neturime jėgų, sugeba įtikinti mus perlipti per save ir atlikti pavestą užduotį. Smagu, kad pasiekėme progresą net per pirmąsias kursų dienas, žavi, kad nei vieną dieną nesikartojo praktiniai užsiėmimai, kas dieną išbandome ką nors naujo. Laukiam kiekvienos naujos kursų dienos, ką naujo sužinosime ir išbandysime. Įdomu mokytis kai aplink vien tik motyvuoti kolegos. Vertinčiau šiuos kursus 9,5 balo, „pusytę“ palieku, nes visada yra kur tobulėti“ – nusijuokė Vilniaus PGV 5-osios komandos ugniagesys gelbėtojas Kęstutis Valantinavičius.

Tadas Budzevičius, Pakruojo PGT ugniagesys gelbėtojas – „Kursai labai įdomūs, galėčiau kiekvienais metais kartoti šiuos kursus ir turbūt kasmet jie būtų kitokie. Dėstytojai labai patyrę ir praktinių užsiėmimų metu drąsiai atlieki visas užduotis, nes pasitiki dėstytojais ir žinai, kad pririekus jie suteiks pagalbą. Gerai, kad turime galimybę tobulėti ir įgauti naujų žinių bei įgūdžių. Ypač gerai, kad galima šias žinias pritaikyti ne tik tarnyboje, bet ir asmeninėje aplinkoje, tai aktualu dabar – šiltuoju metu laiku, ilsintis prie jūros ar ežero.“

 

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis.
Blogai įvestas apsaugos kodas.