BDAR
Close

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena!

Data

2022 01 13

Įvertinimas
0
IMG_20220112_150648.jpg

Sausio 13-osios rytą Ugniagesių gelbėtojų mokykloje, kaip ir daugelyje Lietuvos institucijų ir gyvenamųjų namų languose, sužibo žvakių liepsnelės. Taip išreiškiame pagarbą 1991 metų sausio 13-ąją dieną žuvusiems Lietuvos laisvės gynėjams.

1991 m. sausio 13-osios naktį įvyko vienas svarbiausių XX amžiaus Lietuvos laisvės mūšių – Vilniuje beginkliai žmonės drąsiai ir ryžtingai pasipriešino ginkluotiems agresoriams, kai karine jėga buvo mėginta nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos.

Lietuvos žmonės neišsigando, nesitraukė ir vieningai stojo prieš sovietų tankus ir automatininkus, apsupusius Vilniaus televizijos bokštą ir Lietuvos radijo ir televizijos pastatą.

Tą naktį gyvybes paaukojo 14 beginklių Lietuvos laisvės gynėjų, o beveik 1000 jų buvo sužeisti.

Šiandien, kaip prie Lietuvos valstybės sienų vėl žvanga ginklai ir tvyro įtampa, Sausio 13-osios metinės yra priminimas, kad karine galia ir smurtu neįmanoma sunaikinti Lietuvos žmonių laisvės siekio.

Didžiuokimės, kad  jau 31 metus esame laisvi, pagerbkime žuvusiuosius už mūsų Nepriklausomybę ir kartu toliau nuolat budėkime jos sargyboje.

Tai ir yra įrodymas, kad esminiais klausimais visada esame vieningi. 

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis.
Blogai įvestas apsaugos kodas.