BDAR
gdpr

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


„Savižudybių rizikos atpažinimas ir prevencija“ – tiesioginė transliacija Facebook aplinkoje.

Data

2022 09 12

Įvertinimas
0
Savizudybiu rizikos atpazinimas ir prevencija.jpg

Kasmet rugsėjo 10 d. minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje teigiama, kad – „Lietuva įvardijama kaip Europos Sąjungos šalis, pasižyminti didžiausiu savižudybių skaičiumi, tačiau pastaruosius kelerius metus situacija šalyje gerėja. Stiprėjantis įstaigų ir specialistų, teikiančių pagalbą savižudybės grėsmę patiriantiems asmenims, tinklas savivaldybėse, nacionaliniu lygmeniu daromi sprendimai ir iniciatyvos jau duoda pozityvių rezultatų. Bendromis pastangomis siekiama, kad kiekvienas, atpažinęs savižudybės grėsmės ženklus, nukreiptų krizę patiriantį žmogų pagalbos.“

 

Ugniagesių gelbėtojų mokykla sikedama didinti šviečiamosios savižudybių prevencijos efektyvumą organizavo tiesioginę transliaciją tema „Savižudybių rizikos atpažinimas ir prevencija“.

 

Transliacijos metu buvo siekiama formuoti mažiau neigiamas nuostatas į savižudybių rizikos tematiką. Gustė Gramaglia – Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Praktinio parengimo skyriaus psichologė, pristatė skirtingus savižudybių tipus, kuriuos gebant atpažinti yra formuojama mažiau neigiama nuostata į savižudžius, taip siekiama paskatinti visuomenę labiau atkreipti dėmesį į tokios rizikos atpažinimą ne tik tarp artimųjų ar šeimos narių, bet ir darbinėje aplinkoje.

 

Ji aptarė savižudybės rizikos ženklus, kuriuos atpažįstant galima užkirsti kelią skaudžioms nelaimėms ir, žinoma, pristatė pagrindinius bendravimo su savižudybės riziką patiriančiu asmeniu principus. Psichologė plačiai paaiškino kaip padėti, ką daryti, ką sakyti, kaip elgtis jei esame šalia tokio asmens.

 

Kiekvienam mūsų derėtų žinoti kaip atpažinti savižudybių riziką ir kaip padėti savižudybės riziką patiriančiam asmeniui.

 

Tiesioginės transliacijos įrašą galite rasti Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Facebook aplinkoje.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis.
Blogai įvestas apsaugos kodas.