BDAR
gdpr

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Ugniagesio gelbėtojo kvalifikaciją įgijo ir profesinio mokymo diplomus gavo 33 kursantai

Data

2021 07 15

Įvertinimas
0
Be pavadinimo 14.png

Ugniagesių gelbėtojų mokyklos (toliau – Mokykla) Praktinio parengimo skyriaus pratybų bazėje Valčiūnuose 2021 metų liepos 15 dieną – Žalgirio mūšio metinių proga – ugniagesio gelbėtojo modulinę profesinio mokymo programą baigė ir ugniagesio gelbėtojo kvalifikaciją įgijo UG-2020/25 grupės 33 kursantai.

Iškilmių pradžioje nuskambėjo „Tautinė giesmė“.

Netrukus mokymų dalyviams po 26 mėnesių trukusių studijų iškilmingai buvo įteikti profesinio mokymo diplomai.

Renginyje dalyvavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius vidaus tarnybos generolas Saulius Greičius, jo pavaduotojas vidaus tarnybos pulkininkas Giedrius Sakalinskas, Mokyklos viršininko pavaduotojas laikinai einantis viršininko pareigas vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas Vaidotas Dievulis, Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos kapelionas kunigas Donatas Klimašauskas, mokyklos kiti pareigūnai ir dėstytojai.

Diplomų teikimų šventės dalyvius, kaip ir prieš 611 metų lietuvių karius Žalgirio mūšio lauke, lydėjo vasariška kaitra. Bet ugniagesiam gelbėtojams karštis juk yra kasdienybė.

„Žmogaus gyvenime yra keli svarbūs etapai. Vienas jų – profesijos pasirinkimas. Sveikinu visus ir dėkoju artimiesiems, kad jus paragino rinktis šitą kelią. Sveikinu, kad tapote profesijos atstovais, ugniagesių bendruomenės atstovais. Jais žmonės pasitiki labiausiai. Tai – rekordiniai pasitikėjimai, tokių neturi niekas. Net bažnyčia žmonės mažiau pasitiki, negu ugniagesiais gelbėtojais! Tai nėra tik profesija, tai yra pašaukimas – padėti žmonėms. Neabejoju, kad jūsų įgytos profesinės žinios leis jums jūsų pareigas atlikti tinkamai. Esate laukiami kolektyvuose, mums reikia jūsų energijos ir darbščių rankų. Noriu tradiciškai palinkėti, kad gelbėdami kitus patys visada išliktumėte saugūs. Tesaugo jus Dievas! Sėkmės tarnyboje!“, – linkėjo generolas S. Greičius.     

Ugniagesio gelbėtojo modulinė profesinio mokymo programa skirta parengti kvalifikuotą valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesį gelbėtoją, statutinį valstybės tarnautoją, gebantį savarankiškai gesinti gaisrus, likviduoti eismo, cheminių ir radiacinių įvykių padarinius, gelbėti žmones, turtą gaisruose, eismo įvykiuose, cheminėse ir radiacinėse nelaimėse bei – nuo vandens paviršiaus, ledo aukščio ir gylio.

Šiems pareigūnams ugdomos būtinos vertybės – profesionalumas, sąžiningumas, nešališkumas, gebėjimas dirbti sunkiomis sąlygomis, pagarba pagrindinėms teisėms ir kiekvieno konkretaus asmens orumui.

„Šiandien paskutinė diena, kai jūs esate kursantai. Aš norėčiau jums palinkėti ir net gal paprašyti, kad nesustotumėte. Kad tai jau nebūtų jūsų gyvenimo arba karjeros viršūnė. Mokykitės toliau, stenkitės, semkitės žinių iš kolegų ir jūs pamatysite, kad šis darbas tikrai teiks labai didelį malonumą, o visuomenės pasitikėjimas tik augs. Ačiū jums, kad buvote kursantai ir sėkmės būsimajame darbe“, – Mokyklos auklėtinius gražiu palinkėjimu palydėjo pulkininkas leitenantas V. Dievulis.

Įgiję diplomus naujieji ugniagesiai gelbėtojai prisiekė Lietuvai tradiciniu ir trumpu dvižodžiu – „Tėvynės labui“!

„Labai džiaugiuosi matydamas jus čia tokią svarbią dieną. Kiekvieną kartą jus į pavojų išlydės jūsų artimieji su maldomis. Niekada nepamirškite paprašyti, kad jūsų artimieji už jus melstųsi. Mamos, žmonos, draugės, sesės ar brolio malda yra labai svarbu. Aš būdamas kapelionas, kiekvieną rytą aukodamas mišias, meldžiuosi už visus jus. O kada taip gražiai atsakote „Tėvynės labui!“, tai ne tik Tėvynei, bet ir Dievui šlovė per jus. Žmones, kurie pasiryžę savo gyvybę aukoti dėl kitų gerovės. Dievui padedant, Florijonui užtariant, angelams lydint viskas bus gerai. Didžiulės sėkmės jūsų tarnyboje! O, kad Dievas lydėtų ir globotų jus ir jūsų artimuosius tiesiog suteiksiu palaiminimą“, –  sveikinimo žodį tarė ir diplomantus palaimino kunigas D. Klimašauskas.

Padėkos žodžiu į susirinkusiuosius kreipėsi UG-2020/25 grupės atstovas Tadas Zakarauskas, kuris buvo papildomai pagerbtas už aktyvų dalyvavimą Mokyklos veikloje.

„Tai pati šauniausia grupė, kuri buvo tą visą laiką su manimi, mokytojais, dėstytojais. Buvo visokių akimirkų: ir silpnų, ir stiprių. Vieniems buvo lengviau, kitiems – sunkiau. Bet mes baigėme mokslus! Tikėkimės susitinkame ne pirmąjį ir ne paskutinįjį kartą. Ateityje vis tiek susitiksime: gal gaisre, gal tarnyboje, gal kvalifikacijos kėlime? Norėčiau palinkėti visiems sėkmės darbe ir... po darbo. Tegul mūsų širdyse išlieka žodžiai: „Artimam pagalba, Dievui – garbė“, – sakė T. Zakarauskas.   

Po iškilmių šventės „kaltininkus“ taip pat sveikino tėvai, artimieji, bičiuliai, draugai ir draugės.

 

 

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis.
Blogai įvestas apsaugos kodas.