BDAR
gdpr

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Ugniagesio gelbėtojo kvalifikacija suteikta ir profesinio mokymo diplomai įteikti 34 kursantams

Data

2022 05 26

Įvertinimas
0
P1090096.JPG

Simboliška, kad Nacionalinės vyrų dienos išvakarėse Ugniagesių gelbėjimo mokykloje 2022 m. gegužės 26 d. iškilmingai buvo įteikti profesinio mokymo diplomai kursantams, kurie baigė Ugniagesio gelbėtojo modulinę profesinio mokymo programą ir įgijo ugniagesio gelbėtojo kvalifikaciją. Mokyklos UG-21/28 grupės kursantams po mokymų vyko kompetencijų – teorinės ir praktinės – vertinimas, kurį sėkmingai įveikė 34 asmenys.

 

Diplomų įteikimo šventė, kurioje dalyvavo garbingi svečiai – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktorius vidaus tarnybos generolas Saulius Greičius, Mokyklos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Kęstutis Agintas, Mokyklos kiti atsakingi pareigūnai ir dėstytojai – prasidėjo Lietuvos Respublikos ir Ugniagesių himnais.

 

„Kiekvieno žmogaus gyvenime yra keli įvykiai, kurie turi įtakos jo tolesniam gyvenimui. Profesijos pasirinkimas yra vienas tokių. Sveikinu jus pasirinkus, mano galva, vieną labiausiai garbingų profesijų. Jūs ne tik dirbsite ir tarnausite, bet jūs iš tikrųjų būsite tie, kurie yra labai reikalingi žmonėms, kurie gelbėja juos, gesina gaisrus, padeda jiems nelaimėse. Noriu palinkėti, kad tos žinios, tie įgūdžiai jums padėtų pelnyti žmonių ir jūsų kolegų pagarbą. Kodėl visuomenė labiausiai pasitiki ugniagesiais? Mes nedarome viešųjų ryšių akcijų, o mūsų visa bendruomenė daro tai, ką ir turime. Ir žmonės mato tą paramą, tą pagalbą ir tas prevencines veiklas. Atėję į bendruomenes, būkite aktyvūs, nors visi gal ir norėtų, kad atėję nauji žmonės būtų nuolankūs. Gelbėdami kitus visada išlikite patys saugūs, po darbo visada sveiki grįžkite pas savo šeimas ir artimuosius. Tepadeda jums Dievas!“, – diplomantams linkėjo v.t. gen. S. Greičius.

 

Ugniagesio gelbėtojo modulinė profesinio mokymo programa yra skirta parengti kvalifikuotą valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesį gelbėtoją, statutinį valstybės tarnautoją, gebantį savarankiškai gesinti gaisrus, likviduoti eismo, cheminių ar radiacinių įvykių padarinius, gelbėti žmones, turtą gaisruose, eismo įvykiuose, cheminiuose ar radiaciniuose įvykiuose, nuo vandens paviršiaus, ledo aukščio ir gylio.

 

„Šią iškilmingą dieną susirinkome paminėti mūsų kursantų mokslų pabaigą. Pačioje mokslo metų pradžioje atrodė, kad tai bus pakankamai ilgas laikotarpis. Manyčiau, kad tie mėnesiai prabėgo labai greitai. Šis periodas jums buvo vienas sunkiausių, nes jūs turėjote įgyti daug žinių, kompetencijų ir gebėjimų. Dabar tik laukia daug lengvesnis periodas – visa tai panaudoti būsimosiose darbo vietose. Ten bus žymiai lengviau. Tikiuosi, kad visas žinias įsisavinote ir viskas toliau vyks pagal jūsų gyvenimo tolesnį planą.

 

Anksčiau diskutavome, kodėl pasirinkote šią specialybę? Pagrindiniai akcentai buvo: pasiūlė draugai, norėjo artimieji, kaimynai. Dabar jie jau galės didžiuotis jumis, kad jūs tuoj būsite pareigūnai, būsimieji ugniagesiai gelbėtojai. Aplinkiniai galės didžiuotis kiekvieno jūsų išėjimu į darbą, grįžimu iš jo, suteikta pagalba. Linkiu visokeriopos sėkmės dirbant, gelbėjant žmonių gyvybes ir lauksime jūsų  sugrįžtant į Ugniagesių gelbėjimo mokyklą ir tobulinti ir ugniagesio gelbėtojo kvalifikaciją, ir įgyti kitas įdomias kompetencijas. Ačiū Mokyklos kolektyvui už profesionalumą, už indėlį, kurio puikus ir šaunus rezultatas yra prieš jus“, –  buvusius auklėtinius išlydėjo v.t. plk. K. Agintas.

 

Baigęs mokymą pagal Ugniagesio gelbėtojo modulinę profesinio mokymo programą, ugniagesys gelbėtojas turi gebėti taikyti gautas žinias ir įgūdžius dirbdamas įvairioje aplinkoje, tarnybą atlikti profesionaliai ir atsakingai, ugdyti pagrindines valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnui būtinas vertybes – profesionalumą, sąžiningumą, nešališkumą, gebėjimą dirbti sunkiomis sąlygomis, pagarbą pagrindinėms teisėms ir kiekvieno konkretaus asmens žmoniškajam orumui.

 

Diplomantams Tomui Badokui, Airydui Balynui, Mindaugui Čiuželiui, Virginijui Lukošiui ir Tautvydui Žukauskui buvo pareikšta padėka už iniciatyvą ir aktyvų dalyvavimą mokyklos veikloje.

 

„Tėvynės labui!“,  – aidėjo skardus ugniagesių gelbėtojų, atsiėmusių diplomus, priesaikos žodis.

 

Ugniagesių gelbėtojų mokykla sveikina 34 savo auklėtinius, kurie po visaapimančių teorinių ir praktinių mokymų bei išlaikyto baigiamojo egzamino, tapo Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos visaverčiais nariais.

 

Padėkos už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą

 

Ta pačia proga buvo pagerbti ir apdovanoti iškilūs Mokyklos darbuotojai. Padėkos už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą pareikštos ir Valstybinės Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklas „Už garbingą tarnybą“, žymintis 15 tarnybos metų, įteiktas Mokyklos viršininko pavaduotojui v.t. pulkininkui leitenantui Vaidotui Dievuliui, už 25 tarnybos metus – Mokyklos Praktinio skyriaus vyr. specialistui v.t. majorui Jonui Vaišučiui, už 20 tarnybos metų – Mokyklos Administracinio skyriaus darbuotojui Francui Jankelevičiui.

 

Pažymėjimai – svečiams iš Čekijos

 

Šiuo metu Lietuvoje viešintiems Pardubicių aukštesniosios vidurinės chemijos mokyklos atstovams buvo įteikti specialūs pažymėjimai. Aštuoni svečiai iš Čekijos – dvi merginos ir šeši vaikinai – dvi savaites tobulino savo žinias Mokyklos Praktinio parengimo skyriaus poligone Valčiūnuose.  

 

 

 

 

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis.
Blogai įvestas apsaugos kodas.