BDAR
gdpr

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Ugniagesių gelbėtojų mokykla įsigijo naują mokymo priemonę

Data

2020 12 17

Įvertinimas
4
IMG_20201214_162139.jpg

VĮ Regitros duomenimis š. m. gruodžio 1 d. Lietuvoje buvo įregistruota 30098 hibridinių automobilių. 2020 m. sausio – lapkričio mėn. Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registre pirmą kartą įregistruotų naujų ir naudotų hibridinių automobilių buvo 12105, kurių degalų rūšis yra: benzinas/elektra, dyzelinas/elektra, benzinas/elektra/dujos. Tad ne paslaptis, kad vis dažniau ugniagesiai gelbėtojai su tokiomis transporto priemonėmis susiduria gesinant transporto priemonių gaisrus ar likviduojant transporto avarijų padarinius. Norint tinkamai parengti ugniagesius gelbėtojus Ugniagesių gelbėtojų mokykla (toliau – Mokykla) įsigijo Automobilio konstrukcinių elementų karpymo (ardymo) maketą (toliau – Maketas). Kadangi maketui panaudotas lengvasis hibridinis III kartos Toyota Prius automobilis (toliau – Automobilis), būsimi ugniagesiai ir dirbantys Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai galės nuodugniau susipažinti su hibridinių automobilių sandara, pagrindiniais keliančiais pavojų mazgais ir veiksmų seka (algoritmu) likviduojant įvykių padarinius su šio tipo automobiliais. Ne paslaptis, kad šiuose automobiliuose yra komponentų, kurie gali kelti pavojų žmogaus ir tuo pačiu ugniagesio gelbėtojo gyvybei ir sveikatai. Naudojant šį maketą Mokyklos specialistams atsivers platesnės galimybės perteikti žinias apie šio tipo automobiliuose esančius komponentus ir jų keliamus pavojus. Maketas sumontuotas ant rėmo su pasukamais ratais ir stabdžiais, tam kad būtų galimybė maketą transportuoti. Automobilio jėgainė yra pilnos komplektacijos, t. y. vidaus degimo sistema, hibridinė sistema su 2 elektros varikliais. Patį automobilį yra galimybė užvesti. Vaizdiniam elementų demonstravimui atlikti šie darbai: pašalintas vienos pusės priekinis automobilio sparnas, pašalinta vienų automobilio salono durų vidinė apdaila ir padarytas patogus priėjimas apžiūrėti tvirtumo elementus. Mokymui skirto automobilio kėbule yra padaryti pjūviai, kurie leidžia kursų dalyviams matyti: stogo konstrukcijos tvirtumo elementus; stogo konstrukcijos ir automobilio statramsčių elementų pjūvius.

Po automobilio variklio dangčiu pilnos komplektacijos, veikiantis benzinas/elektra variklis, o hibridinės dalies inverteris-konverteris, automobilio saugiklių blokas su saugikliais, atidengti ir apsaugoti organiniu stiklu. Automobilio bagažinėje originali automobilio aukštos įtampos baterija yra dalinai atidengta ir apsaugota skaidriu organiniu stiklu mokymo tikslams, kad būtų saugu ir matomi visi svarbiausi elementai. Aukštos įtampos laidai einantys nuo baterijos į variklio skyrių matomi net trijose vietose: atidengta laido išėjimo iš automobilio salono į automobilio dugną vieta ir dviejuose vietose padarytas pjūvis pavaizduoti laidus esančius apsauginiuose loviuose. Prie visų išvardintų sprendinių padarytas patogus priėjimas.  

Pagalvota ir numatyta kursų dalyviams susipažinti su automobiliuose esančiomis oro pagalvių saugos sistema. Vairo, keleivio priekinėje panelėje, priekinės sėdynės oro pagalvės de aktyvuotos mokymo tikslams. Šoninė viršutinė oro pagalvė (užuolaidinė oro pagalvė) neišskleista, de aktyvuota, atidegta ir matosi jos pirotechninis užtaisas.

Makete papildomai sumontuota automobilinės dujinės įrangos pagrindiniai komponentai ir saugumo elementai: salone ant priekinės panelės dujinės įrangos dujų kiekio balione indikatorius, prie benzininio variklio sumontuoti LPG dujinės įrangos vamzdynų imitaciniai elementai, dujų užpylimo vieta su įsukamu perėjimu sumontuota prie benzino užpylimo vietos, dujų balionas sumontuotas automobilio atsarginio rato vietoje ir prie dujų baliono sumontuoti manometras, dujų užpylimo ir padavimo vamzdeliai bei apsauginis vožtuvas.

Saugumo sumetimais maketas turi sumontuotą lengvai prieinamoje vietoje avarinio atjungimo mygtuką, kuris atjungia aukštos įtampos bateriją. Pavojingos vietos pažymėtos informaciniais ženklais.

Įsigyta priemonė ne tik leis geriau įgyvendinti mokymo procesą, bet tuo pačiu jis taps kokybiškesnis bei palengvins Mokyklos dėstytojų darbą.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis.
Blogai įvestas apsaugos kodas.