Ugniagesių gelbėtojų mokykloje vyko mokymai „Asmenų su negalia poreikiai ekstremaliųjų situacijų metu“
Birželio 5 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje vyko mokymai „Asmenų su negalia poreikiai ekstremaliųjų situacijų metu“. Prieš renginį jo dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (PAGD) direktoriaus pavaduotojas vidaus tarnybos pulkininkas Mindaugas Kanapickas.
Į mokymus gausiai susirinko priešgaisrinių gelbėjimo valdybų civilinės saugos ir valstybinės priešgaisrinės priežiūros specialistai, Ugniagesių gelbėtojų mokyklos pareigūnai ir dėstytojai bei kolegos iš PAGD Civilinės saugos valdybos.
„Žinojimas saugo“ – taikli žinutė informacinei civilinės saugos kampanijai, inicijuotai PAGD kartu su VRM. Karas Ukrainoje ir nuolatinė geopolitinė įtampa tapo akstinu mūsų valstybei peržiūrėti dešimtmečiais neatnaujintus dokumentus, susijusius su civiline sauga ir ruošti visuomenę, ją nuosekliai informuojant. Ypatingai svarbu, kad programose išskirtos labiausiai pažeidžiamos grupės ir numatomos atskiros priemonės jų pasirengimui ekstremaliosioms situacijoms užtikrinti.
Tačiau, kiek patys civilinės saugos ekspertai ir kitų reagavimo grandžių specialistai yra pasirengę tokių bendruomenių lankymui? Nežinojimas, kaip užmegzti kontaktą su kalbančiu gestų kalba ar neregiu ir visiškas sutrikimas, bendraujant su žmonėmis, kurie turi intelekto ar raidos sutrikimų – tai sukelia sunkumų kasdieniame šių žmonių gyvenime, o ekstremaliose situacijose gali turėti negrįžtamų pasekmių ar net kainuoti gyvybę.
Lietuvos negalios organizacijų forumas (LNF), po savo skėčiu vienijantis 16 nacionaliniu mastu veikiančių organizacijų, kalba 300 000 piliečių su negalia ir jų artimųjų vardu. Mokymų organizatoriai ir dalyviai įsitikinę, kad efektyvus yra tikabipusis žinojimas.
Šie mokymai skirti supažindinti su skirtingų negalių specifika, kaip elgtis su žmogumi, teikiant informaciją, tikslinę pagalbą ir vykdant gelbėjimo darbus, koks artimųjų vaidmuo, kokios būtinos papildomos techninės priemonės.
Mokymų tikslas – suteiktos medžiagos pagrindu paskatinti atsakingų institucijų diskusiją ir veiksmus bendrųjų civilinės saugos programų adaptavimui žmonių su negalía poreikiams šiuo metu turimais resursais ir infrastruktūra.
Pagrindinė visus pranešimus vienijanti tema buvo: „Negalia civilinės saugos kontekste: žmonių poreikiai, bendravimo ypatumai, patiriamos kliūtys, aplinkos prieinamumas.“
Mokymų programos pradžioje negalios sampratą pristatė ir žmonių su negalia padėtį Lietuvoje apžvelgė Simona Aginskaitė (LNF). Taip pat buvo akcentuojami kiti svarbūs su negalia susiję aspektai:
„Intelekto negalia ir raidos sutrikimai“ (Barbora Suisse, VŠĮ Draugiški autizmui), „Klausos negalia“ (Vaida Lukošiūtė, Lietuvos kurčiųjų draugija), „Regos negalia“ (Andžėjus Ravanas, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga) ir „Judėjimo negalia“ (Ginta Žemaitaitytė, Lietuvos žmonių su negalia sąjunga).
Apie Ukrainos patirtis teikiant pagalbą žmonėms su negalia ekstremaliose situacijose, rengiamas metodikas ir rekomendacijas specialistams susirinkusiesiems kalbėjo Ramunė Šliuožaitė (LNF).
Atnaujinimo data: 2023-06-05
Taip pat skaitykite:
Mokyklos komanda dalyvauja stipriausio ugniagesio gelbėtojo varžybose
Kviečiame studijuoti Ugniagesio gelbėtojo įvadinio mokymo ir modulinę profesinio mokymo programas
Geriausio kursanto rinkimų rezultatai
Kaip valdomos didžiausios krizės: aukščiausio lygmens gelbėjimo darbų vadovų kursai
Ugniagesių gelbėtojų mokykloje – Lietuvos skubiosios medicinos pagalbos komandos pratybos
