BDAR
Close

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantai dalyvavo bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“!

Data

2022 01 10

Įvertinimas
1
IMG-382281377f645ea6207aabef09a9a422-V.jpg

30-ąjį kartą Vilniuje vykusiame pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“ – 4 tūkst. dalyvių, tarp jų 5 Ugniagesių gelbėtojų mokyklos UG-21/28 grupės kursantai ir Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Praktinio parengimo skyriaus vyriausiasis specialistas vidaus tarnybos kapitonas Kristijonas Pinskus.

Jubiliejinis renginys organizuotas laikantis viruso plitimo prevencijai reikalingų apribojimų, todėl dalyvių skaičius – daugiau nei dvigubai mažesnis, nei per paskutinį bėgimą 2020 metais.

Tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“ pradėtas organizuoti 1992 m. Įveikdami simbolinę 9 kilometrų trasą nuo Vilniaus Antakalnio kapinių iki Televizijos bokšto, bėgimo dalyviai išreiškia pagarbą bei padėką Sausio 13-osios įvykių aukoms – žmonėms, žuvusiems 1991-ųjų sausio 13-osios naktį ir mirusiems nuo sužalojimų, patirtų sovietiniams kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą. Visi finišą pasiekę bėgimo dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais.

Kursantai Tadas Dzindzeleta ir Airydas Balynas teigia, kad bėgime dalyvavo, nes norėjo išbandyti save, norėjo atstovauti Ugniagesių gelbėtojų mokyklą, bet svarbiausia – norėjo pagerbti  žuvusiuosius kovojusius už Lietuvos laisvę. Pasak Tado – „Geras jausmas apima, kai bėgi tarp visų tų žmonių. Jauti vienybę. Atrodo bėgtum kol nukristum, žinai, kad jei prireiks tave nuneš iki finišo ar dar toliau. Dalyvaudamas šiame renginyje, manau, rodau pavyzdį ir jaunajai kartai, vaikams. Jie neturi pamiršti, kas vyko tą kraupią naktį ir ko vieningai pasiekė laisvės gynėjai. Man, kaip ir visai mūsų tautai, tos nakties įvykiai reiškia viską ką dabar turime...“ Airydas paantrino Tadui bei pridėjo – „Daug jaunų žmonių kovojo tą naktį ir man kaip ir jiems rūpi, kad Lietuva būtų laisva. Garbė bėgti už tuos, kurie iškovojo mums laisvę.“

 

 

 

 

 

 

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis.
Blogai įvestas apsaugos kodas.