BDAR
gdpr

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ir kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais.


Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesio gelbėtojo įvadinio mokymo programos kursai

Data

2022 05 12

Įvertinimas
0
DSC_0343.jpg

Asmenims, pretenduojantiems į vidaus tarnybą be kitų Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statute nustatytų reikalavimų, keliamas reikalavimas baigti vidaus reikalų ministro valdymo srities statutinę profesinio mokymo įstaigą arba vidaus reikalų ministro valdymo srities statutinės profesinio mokymo įstaigos įvadinio mokymo kursus (8 straipsnio 2 dalis). Ugniagesių gelbėtojų mokyklai esant statutine profesinio mokymo įstaiga, kurioje mokymas vykdomas pagal pirminio ir tęstinio profesinio mokymo bei neformaliojo suaugusiųjų švietimo mokymo programas, 2020 metais buvo atnaujinta Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesio gelbėtojo įvadinio mokymo kursų programa.

Programos tikslas – parengti asmenį dirbti valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos padaliniuose ugniagesiu gelbėtoju statutinio valstybės tarnautojo pareigose. Mokymo trukmė 8 savaitės (304 valandos), iš kurių teoriniam mokymui skiriama 114 val., praktiniam – 190 val.

Baigę mokymus busimieji ugniagesiai gelbėtojai išmanys teisės aktus, reglamentuojančius vidaus tarnybą, gaisrinę saugą, gaisrų gesinimą ir gelbėjimo darbų vykdymą. Taip pat gesins gaisrus, teiks pirmąją pagalbą ir pirmąją emocinę pagalbą, vykdys gelbėjimo darbus eismo įvykiuose bei gelbės žmones ir (arba) turtą aukštyje (gylyje) ar nuo vandens (ledo) paviršiaus. Esant poreikiui, vykdys gelbėjimo darbus cheminiuose, radiologiniuose ir kituose įvykiuose, taip pat gelbės žmones ir (arba) turtą aukštyje automobiline platforma.

Pasibaigus mokymui, kursantų žinioms patikrinti organizuojamas baigiamasis egzaminas. Jį sudaro  teorinių žinių ir praktinių įgūdžių patikrinimas. Teorinių žinių testą sudaro 40 klausimų atsitiktinai parinktų iš ne mažiau, kaip 100 parengtų klausimų. Praktinių įgūdžių egzaminas organizuojamas pratybų lauke. Praktiniams įgūdžiams įvertinti atliekama praktinė dviejų dalių užduotis. Pirmoji dalis – individualūs praktinio darbo įgūdžiai (2 pratimai), antroji dalis – darbo komandoje įgūdžiai (1 pratimas). Sėkmingai išlaikiusiems baigiamąjį egzaminą išduodamas pažymėjimas ir suteikiama kompetencija (teisė dirbti) valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiu gelbėtoju.

 

Kasmet mokymus pagal šią programą baigia apie 70 būsimų ugniagesių gelbėtojų. Šių metų gegužės 13 d. mokslus baigs dar 24 Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantai. Šiandien savo įspūdžiais su mumis pasidalino NM-2022/88 grupės kursantas Julius Čiegis.

 - Kokie įspūdžiai beveik pabaigus mokslus?

 - Mokslai intensyvūs, tai yra tokie, kokie turi būti, nes turime mažai laiko viską išmokti ir įsisavinti. Čia susiduri su išėjimu iš komforto zonos – atlieki užduotis, kurias darai galbūt pirmą kartą gyvenime, tenka lipti kopėčiomis į 30 m aukštį, gesinti ugnį, papildomai prisideda rėžimas, subordinacija, kai kuriems iš mūsų, tai buvo naujiena.

 - Ar šie mokslai pateisino lūkesčius?

 - Vyksta intensyviau nei aš tikėjausi, derinu darbą su mokslais, tenka miegoti po penkias valandas per parą. Mano patarimas planuojantiems ateiti mokytis į Ugniagesių gelbėtojų mokyklą ir derinti mokslus su darbu pasiruoškite mokslams, itin sudėtinga suderinti šiuos du dalykus, mokaisi visą dieną, o po paskaitų budėjimai, todėl darbui lieka labai mažai laiko. Jei būčiau nedirbęs – tai būtų puikus laikas, nes mokytis yra įdomu, o po paskaitų sudarytos sąlygos sportuoti tiek sporto salėje, tiek lauke, turime galimybę naudotis baseinu. Ne tik mano, bet ir visų mano kolegų viršyti lūkesčiai dėl infrastruktūros, gyvenimo ir mokymosi sąlygų, jos yra daugiau nei puikios. Su bendramoksliais bendrabutį vadiname ne bendrabučiu, o viešbučiu su visais patogumais – baseinu, sporto sale, stadionu ir gražia gamta aplink. Kartais juokaujame, kad tai labiau sanatorija nei mokykla. Dėstytojai yra labai patyrę, pabrėžia tokius momentus, į kuriuos labiausiai reikia atkreipti dėmesį ir tuomet jau gali bandyti tobulinti įgūdžius, reikalingus teisingai atlikti jų akcentuotus veiksmus. Nustebino bendramoksliai – labai skirtingo amžiaus, skirtingų sričių specialistai, daug išmokome ir vieni iš kitų. Besimokant čia atsirado galimybė nugalėti savo baimes – kai kurie bijojo lipti į aukštį, šokti į vandenį ar gesinti ugnį. Atsirado supratimas, kad baimė yra tik tavo galvoje ir kad čia neturi kito pasirinkimo ir turi daryti tai, ką privalai.

 

 

 

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis.
Blogai įvestas apsaugos kodas.